Bruce Willis

15. října 2008 v 16:49

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Skočit na: Navigace, Hledání
Walter Bruce Willis

Bruce Willis v roce 2006
Narození19. března 1955
Idar-Oberstein, Porýní - Falc, Německo
Aktivní rokyod 1985
ChoťDemi Moore (1987 - 2000)
Willisovi rodiče se po dvou letech jeho života rozhodli přestěhovat do Spojených států amerických, do města New Jersey. Již od dětství se zajímal o hraní na harmoniku a jeho snem bylo být profesionálním hráčem. Když se jeho rodiče rozvedli, v roce 1971, pracoval v nejrůznějších profesích. Například pracoval jako tovární dělník, pumpař nebo automechanik .
Poté se rozhodl zkusit dramatický kurz na státní univerzitě Montclair. Poté začal hrát v reklamních spotech a i v jeho první divadelní hře. Následující role byly na Brodwayi. Od 80. let se začíná více objevovat v televizi a filmu.
V roce 1985 dostává detektiva ve filmu Měsíční svit, za nějž v roce 1989 získal cenu Emmy. Další role byla ve filmu Schůzka naslepo. V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Moore. O rok později dostává roli Johna McClana ve filmu Smrtonostná past díky které se dostává na výsluní Hollywoodu. Následuje role Joe Hallenbecka ve filmu Poslední skaut.
V roce 1994 hraje ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, o rok později točí druhý díl Smrtonostné pasti. 1998 byl obsazen ve filmu Armageddon, kde ztvárnil naftového vrtaře, který se vydal do vesmíru, aby zachránil planetu. V roce 2000 hraje ve filmu Můj soused zabiják. O čtyři roky bylo natočeno pokračování. V roce 2007 natočil čtvrté pokračování Smrtonostné pasti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama